Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Sahra hastanesi eleştirilerine cevap

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Sahra hastanesi eleştirilerine cevap

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin kurup inşa ettiği Sahra hastanesi tartışmalara neden olup polemik haline dönüşmüştü. Gündem olan hastane hakkında acımasız eleştirilere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cevap vermek zorunda kaldı.

21
0
PAYLAŞ

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kurup inşa ettiği Sahra hastanesi tartışmalara neden olup polemik haline dönüşmüştü. Gündem olan hastane hakkında acımasız eleştirilere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu cevap vermek zorunda kaldı.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin inşa ettiği sahra hastanesine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi. Eleştirenlerin durumu yanlış anladıklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Eleştirenler bunu bir şehir hastanesi gibi düşünüyor ancak adı üzerinde bu bir sahra hastanesi” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da inşa edilen ve eleştirilerin odağındaki olan sahra hastanelerinin büyük kısmının çadır olduğunu belirterek eleştirenlerin durumu yanlış anladığını söyledi.

“SİZ DE GİDİN AMELİYATHANE YAPIN O ZAMAN”

Adana’ya yapılan sahra hastanesine ilişkin gelen eleştirilere yanıt veren CHP Lideri, “Adı üstünde sahra hastanesi, Bir sahrada kurduğumuz geçici bir hastane, sürekli bir hastane değil. Eleştirenler bunu bir şehir hastanesi gibi düşünüyor ya da devlet hastanesi gibi düşünüyorlar. Öyle bir şey değil, bu sahra hastanesi. Sahra hastanelerinin büyük bir kısmı çadırdır. ‘Vay efendim işte burada bir hastane, ameliyathane yok, şu yok, bu yok vesaire’. E siz de gidin ameliyathaneyi yapın o zaman. Yani kalp nakli mi yapacaksınız? Hayır.” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Adana Büyükşehir Belediyesi, TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi alanında 1000 yataklı sahra hastanesi yapıldığını duyurmuştu. Söz konusu hastane, yetersiz olduğu yönünde çok sayıda eleştiri almıştı.

SAHRA HASTANESİ NE DEMEK?

Bir sahra hastanesi, daha kalıcı tesislere güvenli bir şekilde taşınmadan önce sahadaki geçici olarak geçici olarak ilgilenen küçük bir mobil tıbbi birim veya mini hastanedir. Bu terim ezici bir çoğunlukla askeri durumlara atıfla kullanılır, ancak felaket zamanlarında da kullanılabilir.

PAYLAŞ

Warning: A non-numeric value encountered in /home/siyasethaber/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 352

BİR CEVAP BIRAK